اموزشی

ماینر باکس و ارز دیجیتال چیست ؟

ماینر باکس و ارز دیجیتال چیست

ماینر باکس و ارز دیجیتال چیست ؟

ارز هایی که به صورت مجازی تولید و انتقال پیدا می کنند را ارز دیجیتال می نامند، این ارز ها به صورت مستقل بوده و جدا از پول رایج، اوراق بانکی و… به حساب می آید و خود یک واحد پول بر مبنای اینترنت محسوب می شود و بر مبنای باینری تولید می شوند.

ارز های دیجیتال در برخی موارد بی شباهت به ارزهای بانکی نیستند، اما در بیشتر مواقع این ارز ها در کوتاه ترین زمان و بدون گذرواژه بین افراد تبادل می شوند.

پول های موجود در دست ما برای خرید کالا، خانه،… قابل استفاده هستند، اما ارز دیجیتال می توان مخصوص یک شبکه خاص یا بازی نیز باشد.

چند نکته درباره تاریخچه ارز دیجیتال

ظهور این ارز ها به دهه نود میلادی و به تاسیس شرکت دیجی کش توسط فردی به نام دیوید چاوم بر می گردد. در دیجی کش از علم رمزنگاری بهره گیری می شد.
این شرکت یک بستر برای بانک ها ایجاد کرد تا به این صورت ارز های خود را به صورت الکترونیک جا به جا کند.

اگر بخواهیم بهترین ارز های دیجیتال را نام ببریم می توان به بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، باینس کوین، EOS، بیت کوین SV، استلار، مونرو،… اشاره کرد.

نظر بانک مرکزی ایران درباره ارز دیجیتال

استفاده از این ارز های دیجیتالی تاثیر زیادی بر سیاست پولی و ارزی کشور خواهد گذاشت، در عین حال که باعث ایجاد فرصت های مطلوبی می شوند می تواند برای مردم و سازمان ها ایجاد تهدید کند.

بانک مرکزی برای جلوگیری از هرگونه تهدید و آسیب چارچوب و مقرراتی را در این باره تصویت کرد است.

بانک مرکزی برای برخی از حوزه ها که بر سیاست پولی کشور تاثیر دارند، سیاست هایی را بیان کرد است:

عرضه اولیه سکه، صرافی های ارز دیجیتال و سامانه های مربوطه،کیف پول دیجیتالی، استخراج ارز دیجیتال ماینر باکس اولین و تنها تولید کننده انتباکس های استاندارد برای ساخت کانتینر سیار استخراج ارز دیجیتال بیت کوین یا فارم ماینینگ است.

خرید ارز دیجیتال

روش های زیادی برای خرید ارز دیجیتال وجود دارد که یکی از بهترین روش ها خرید از صرافی است.
صرافی های ارز دیجیتال، که بعضی ها با نام اکسچنج آنها را می شناسند، یک مکان نیستند بلکه سایت ها و پلتفرم های آنلاین هستند که ارز های مختلفی را از آن ها می تواند خرید.

فعالیت صرافی ها به دو قسمت تقسیم می شود

1_داخل کشور: از کاربران برای اثبات هویت کارت بانکی، کارت شناسایی و عکس در خواست می کنند.

2-خارج کشور: به اثبات هویت نیازی نیست مگر مبلغ معامله از یک حد مشخصی بیشتر باشد، این سایت ها خرید ارز های دیجیتالی را به صورت کارت اعتباری به مشتری خود ارائه می دهند از این رو کاربران ایرادی قادر به خرید از این سایت ها نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *