اموزشی

جعبه خنک کننده ماینر چیست ؟

جعبه خنک کننده ماینر چیست

استخراج ارز های دیجیتال و خرید آن ها، هر دو می تواند روشی برای بدست آوردن رمز دیجیتال و بیت کوین دانست در روش اول نیازمند سرمایه و اطلاعات زیاد می باشد اما روش دوم تنها خرید از صرافی معتبر می تواند امن و راحت ترین روش بدست آوردن رمز دیجیتال را برایتان ایجاد کند.

ارز دیجیتال چیست ؟

ارزهای دیجیتال نوعی واحد پولی هستند که تنها در بستر اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل بسیاری از مشکلات ارز های معمول را ندارد رمز ارزها و ارز های مجازی گوناگون همه از ارز های دیجیتال هستند.

تعداد زیادی ارز های دیجیتال امروزه بوجود آمده که معروف ترین آن بیت کوین می باشد این ارز اولین ارز دیجیتال خلق شده می باشد که واسطه ای در میان انجام معاملات و تراکنش هایش وجود ندارد و قدرت گرفتن آن تنها بوسیله کاربران استفاده کننده آن است.

یکی از دلایل محبوب بودن این ارز و ارز های مشابه غیر متمرکز بودن آن هاست، غیر متمرکز بودن به این معنی که مرکز مشخصی برای تولید این ارز های دیجیتال وجود ندارد.

ماینر یا ماینینگ چیست؟

اگر درباره ارز دیجیتال یا بیت کوین بدانید حتما نام ماینر یا ماینینگ نیز به گوشتان خورده است ماینر به اصطلاحی در مورد دستگاهی که برای استخراج بیت کوین یا دیگر ارز های دیجیتال استفاده می شود می گویند.

همچنین به فردی که تصمیم می گیرد ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال و رمز ارز ها را انجام دهد ماینر می گویند دستگاه های استخراج ارز ها انواع مختلفی دارد حتی با یک رایانه قدرتمند نیز می توان اینکار را انجام داد اما باید دید اینکار تنها سود برایمان دارد یا خیر؟

در هنگام خرید دستگاه استخراج کننده باید دستگاه هایی مانند ماینر باکس، جعبه خنک کننده ماینر و … نیز خریداری شود جعبه خنک کننده برای خنک کردن قطعات حساس ماینر از رادیاتوری، هوا و روغن به عنوان خنک کننده استفاده می کند.

همچنین ماینر باکس نیز برای کاهش صدا ماینر مورد استفاده قرار می گیرد در ادامه باید گفت که مقدار مصرفی برق در دستگاه های ماینر بسیار بالاست و با توجه به موارد بالا به نظر نمی رسد استفاده از ماینر بخصوص در کشور ما کاری معقول باشد.

اما راهی دیگر نیز برای تهیه ارز های دیجیتال مختلف وجود دارد و آن خرید ارز ها از صرافی های مختلف می باشد که بوسیله اینکار می توانید به راحتی به انجام معاملات و تراکنش های مختلف بپردازید.

نکته ای که باید در هنگام خرید ارز دیجیتال به یاد داشته باشید خرید از صرافی معتبر و همچنین داخل کشور است زیرا در صورت خرید از صرافی های خارجی امکان از دست دادن پولتان زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *