اموزشی

مقایسه انواع باکس خنک کننده ماینر

مقایسه انواع باکس خنک کننده ماینر

کدام باکس خنک کننده ماینر مناسب است؟

ماینرها دستگاه های حساس و گران قیمتی هستند که برای داشتن بازدهی بالا نیازمند نگهداری هستند.

فعالیت ماینر در دمای بالا و تولید صدای زیاد سبب شده استفاده از باکس خنک کننده ماینر الزامی باشد.

باکس خنک کننده ماینر علاوه بر حذف صدای دستگاه باعث پایین آمدن دمای کارکرد آن شده و با جلوگیری از ورود گرد و غبار باعث افزایش چشمگیر طول عمر آن می شود.پ

باکس های چوبی

این باکس ها به دلیل اینکه چوب عایق مناسبی برای صوت است بسیار محبوبند.

ابعاد این باکس ها بر اساس تعداد ماینر قرار گرفته در آن تعیین می شود و پس از ساخت درون باکس به وسیله مواد عایق ضد حریق پوشانده می شود خروجی های در نظر گرفته شده برای فن های تهویه به وسیله لوله های خرطومی مخصوص احاطه شده تا صوت به بیرون نفوذ نکند.

دسترسی به داخل تنها به وسیله یک در تعبیه می شود و کلیه روزنه های آن نیز با مواد عیق پوشانده می شود.

باکس های فلزی

محبوب ترین گونه باکس خنک کننده ماینر است که مدل های متنوعی از آن یافت می شود.

در ساخت آنها از آلیاژهای مختلفی استفاده می شود که آلومینیوم محبوب ترین آن است. دلیل استفاده از آلومینیوم شکل گیری راحت و وزن کمتر جهت حمل و نقل است.

در ساخت این مدل باکس خنک کننده ماینر نیز همانند مدل های چوبی عایق بندی نقش اصلی را ایفا می کند و در صورت افزایش تعداد ماینر درون باکس ضخامت عایق بیشتر شده و به بحث تهویه توجه بیشتری صورت می گیرد.

یکی از اصلی ترین بخش های باکس خنک کننده ماینر مواد عایق به کار رفته در داخل آن است که می بایست حتما از جنس مواد ضد حریق ساخته شده باشد دلیل اهمیت این موضوع این است که حرارت تولیدی ماینر را جذب کرده و به وسیله تهویه به بیرون انتقال دهد.

نکته مهم دیگر لوله های خرطومی جهت انتقال هوای خنک به داخل و خروج هوای گرم به بیرون است.

این لوله ها می بایست از جنس مواد عایق بوده و در محل اتصال کوچکترین راه نفوذی نداشته باشند ضمن اینکه دارای ابعاد استاندارد باشند چرا که لوله های کوتاه باعث انتقال صدا شده و لولای بلند باعث می شوند فشار زیادی به فن های تهویه وارد شود.

باکس با جنس PVC

بهترین و کم ریسک ترین نوع جنس باکس، باکس های PVC است. این باکس ها سبک، قابلیت حمل آسان، ضد آتش سوزی، انتقال کم حرارت، کاهش دهنده صدای فوق العاده، ارزان و … هستند.

ماینر باکس اصفهان با تولید این نوع باکس ها توانسته نیاز بسیاری از مصرف کننده های ماینر را تامین کند و باعث افزایش نرخ تولید ارز دیجیتال کند.

خلاصه

برای استفاده از ماینرها در هر فضایی استفاده از باکس خنک کننده ماینر ضروری است.

حذف صدای دستگاه و کمک به تهویه دستگاه در کنار جلوگیری از ورود غبار سبب شده محبوبیت این باکس ها روز به روز افزایش پیدا کند. این باکس های بیشتر از جنس فلز و چوب ساخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *