اموزشی

ساختار و تفاوت های دستگاه های ماینر

تفاوت ماینرها

بازار داغ ارز های دیجیتال فرصت های فوق العاده ایر ا برای کسانی که می خواهند وارد این کسب و کار پرسود شوند ایجاد کرده است.

یکی از پرسود ترین و مهم ترین این کارها استخراج بیت کوین است که توسط دستگاه های ماینر و در شرایط خاصی انجام میشود.

استخراج بیت کوین به وسیله این دستگاه ها یکی از کارها و مشاغل پر سود امروزه به شمار می رود و لازمه این کار داشتن دانش و تجهیزات کافی در این زمینه است.

دانش اینکار با مطالعه و آموزش بدست می آید اما اینکه شما چه دستگاهی را انتخاب کنید یک موضوع کاملا جدا و قابل بحث است که در ادامه این مطلب اطلاعات مفیدی را در این باره برایتان ارائه خواهیم کرد.

ساختار و تفاوت های دستگاه های ماینر

دستگاه های ماینر همینطور که از اسم آن ها مشخص است برای ماین کردن و استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرند.

این دستگاه ها با استفاده از پردازنده های قوی پردازش های بالایی را در سطح شبکه انجام داده و بنا به قدرتی که دارند در طول یک روز می توانند مقدار درآمد مشخصی را برای شما داشته باشند.

یک دستگاه ماینر بسته به توانایی هایی که دارد و ویژگی های آن ها میزان درآمد های مختلفی را خواهند داشت. بدیهی است که این میزان درآمد روی قیمت هم تاثیر گذار خواهد بود.

اصلی ترین عواملی که باعث تفاوت های ساختاری و به تبع باز آن تغییر قیمت آنها شود به شرح زیر هستند:

هش ریت(قدرت پردازش) : میزان قدرت پردازش و خروجی آن را نشان داده و هش ریت بالا به معنی قدرت بالاتر است.

مصرف برق : طبیعتا هر چه کم مصرف تر باشد، بهینه تر بوده، دمای کمتری تولید می کند و به تبع قیمت را بالاتر می برد.

سختی شبکه : بالاتر رفتن قدرت پردازش در دستگاه های مختلف باعث می شود تا عنصری به نام سختی شبکه افزایش یابد. هر چه سختی شبکه بیشتر شود، بازدهی دستگاه هایی با قدرت پایین تر کمتر شده و باعث می شود تا میزان استخراج بیت کوین توسط دستگاه های قدیمی تر افت کند.

وزن و اندازه : بدیهی است این عامل در نگهداری این دستگاه ها تاثیر بالایی دارد.

برند ماینر : برند های مختلف دستگاه های ماینر با سابقه های مختلفی که دارند را میتوان یکی از تاثیرگذارترین عوامل در قیمت دانست. عموما برند های بیت مین، اینو سیلیکن، فیوژن سیلیکن و بیت فیوری به عنوان دستگاه های شناخته شده در ایران مورد استفاده قرار می گیرند.

توجه داشته باشید بالاتر رفتن قیمت ها و استفاده از برند های مختلف این دستگاه ها می تواند باعث تغییر در سایر تجهیزاتی که شما استفاده می کنید مانند قیمت ماینر باکس، میزان مصرف برق، سیستم های خنک کننده و تجهیزات شبکه شما بشود.

پس دقت در انتخاب نوع برند و کارایی دستگاه ماینر بسیار مهم و قابل توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *